Odzież robocza, artykuły BHP (cz. 5) ©2007 KOLO

Charakterystyka ogólna, porady dla przedsiębiorców

Żeby zamknąć listę wyposażenia przedsiębiorstwa w artykuły BHP należy wspomnieć o szeregu instrukcji BHP, tablic informacyjnych, budowlanych i ewakuacyjnych, które trzeba umieścić w zakładzie pracy, a także o gaśnicach proszkowych i pianowych różnych wielkości, począwszy od tych wymaganych w samochodach, po gaśnice niezbędne przy urządzeniach pracujących pod napięciem kilku tysięcy Volt.

Oferta artykułów BHP na rynku jest bardzo szeroka. Decydując się na zakup należy pamiętać, że wszystkie artykuły odzieży roboczej i ochronnej, środki ochrony, środki czystości powinny posiadać atesty zgodne z normami polskimi i europejskimi.

Jednoznacznie trzeba stwierdzić, że inwestowanie w odzież roboczą, artykuły ochrony osobistej, środki higieny jest opłacalne. Pracownicy odpowiednio ubrani do panujących w środowisku pracy warunków atmosferycznych czy klimatycznych, korzystający z odpowiednich środków BHP chroniących ich zdrowie i polepszających komfort pracy są bardziej wydajni. Ale przede wszystkim z satysfakcją mogą bezpiecznie wykonywać swoją pracę, dzięki czemu wracają zadowoleni do domu. KONIEC.

Zobacz: tablice BHP, środki ochrony osobistej

(oprac. Paweł Miziołek)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nowe obuwie na jesień

Instrukcje BHP - niezbędny element przy stanowisku pracy