Odzież robocza, artykuły BHP (cz. 4) ©2007 KOLO


Charakterystyka ogólna, porady dla przedsiębiorców

Obowiązek zapewnienia przez pracodawcę higienicznych warunków pracy realizuje się w dostarczeniu pracownikom środków higieny osobistej. Rodzaj i liczba wydawanych pracownikom środków higieny osobistej są zróżnicowane ze względu na stan środowiska pracy. Kompleksowe wyposażenie łazienek to pojemniki na mydło, mydło w płynie i pasty BHP, papier toaletowy, suszarki do rąk, ręczniki kąpielowe, pojemniki na ręczniki papierowe. Ręczniki papierowe występują w roli o różnych średnicach i kolorach (białe, zielone, różowe) jak i składane, tzw. Z-Z (szare, białe, zielone). Do wyposażenia pomieszczeń gospodarczych zaliczamy ścierki kuchenne, flanelowe i podłogowe oraz chemię gospodarczą w postaci płynów do mycia szyb, płynów do mycia naczyń, worków na śmieci, gąbek do mycia naczyń.

Do utrzymania czystości zarówno w pomieszczeniach sanitarnych, halach, warsztatach produkcyjnych jak i biurach służą profesjonalne środki czyszczące, stosowane do każdego rodzaju powierzchni i różnych zabrudzeń. Środki te są koncentratami, które po rozcieńczeniu stosuje się do mycia podłóg, glazury, terakoty, urządzeń sanitarnych, mebli czy szyb.

Jeśli chodzi o profesjonalny sprzęt sprzątający to popularna niegdyś ścierka do podłogi sukcesywnie wypierana zostaje przez nowoczesny zestaw mopa z wózkiem dwuwiaderkowym, gdzie w jednym wiaderku znajduje się woda z płynem, a do drugiego wyciska się brudną wodę z mopa. Dzięki takiemu rozwiązaniu zostaje wyeliminowane rozmazywanie brudnej wody po podłodze. Również do mycia szyb wykorzystuje się odpowiednie akcesoria.

zobacz: środki higieny osobistej


(oprac. Paweł Miziołek)

Komentarze

Anonimowy pisze…
Bardzo dobry i przydatny artykuł. Ciekawy blog. Gratuluje i pozdrawiam.
Anonimowy pisze…
Super
Janser pisze…
Szukasz buty z kolcami, które idealnie sprawdzą się w trudnych warunkach? Nie wiesz które wybrać? Geniusz tkwi w prostocie. Postaw na doskonałą stabilność jaką oferują buty z kolcami Janser.

Popularne posty z tego bloga

Nowe obuwie na jesień