Odzież robocza, artykuły BHP (cz. 3) ©2007 KOLO

Charakterystyka ogólna, porady dla przedsiębiorców

Odzież robocza – pojęcie to określa bardzo szeroki asortyment. Zaliczamy do niej odzież zimową - obecnie stosowane są nowoczesne i sportowe wzory kurtek zimowych - bezrękawniki, kamizelki ostrzegawcze - dla pracujących w pobliżu jezdni - koszulki o różnorodnej gramaturze, koszule flanelowe, koszulki polo, fartuchy i płaszcze ochronne, płaszcze i spodnie przeciwdeszczowe, ochraniacze na obuwie, czapki i czepki.

Osoba odpowiedzialna w przedsiębiorstwie za zaopatrzenie BHP nie może też zapomnieć o dobraniu dla pracowników odpowiednich butów roboczych. Oferowane jest obuwie od najprostszych szyto-klejonych butów po obuwie specjalistyczne - dla przemysłu spożywczego, spawaczy, rybaków itd.

Podobnie jest z rękawicami roboczymi. Wśród wielu wzorów można znaleźć rękawice do prostych prac w domu, ogrodzie, gospodarstwie jak i wysoce specjalistyczne, przeznaczone do prac w branży spożywczej, chemicznej czy też w niskich temperaturach.

Bezpieczne warunki pracy zapewniają również kompletnie wyposażone apteczki pierwszej pomocy. W miejscach, gdzie panuje hałas ważna jest ochrona słuchu w postaci zatyczek do uszu czy nauszników dostosowanych do każdej częstotliwości hałasu. Ochronę dróg oddechowych zapewniają półmaski filtrujące, występujące w szerokiej ofercie. Do ochrony oczu służą specjalne okulary i gogle.

zobacz: kurtki zimowe, kamizelki ostrzegawcze, koszule flanelowe, czapki, obuwie robocze, rękawice robocze


(oprac. Paweł Miziołek)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nowe obuwie na jesień